Abdulkadir Selvi: Cumhurbaşkanı da olsa netice itibarıyla Erdoğan da bir insan

Hürriyet gazetesi muharriri Abdulkadir Selvi, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın katıldığı bir canlı yayın sırasında rahatsızlanmasına ve sonrasındaki gelişmelere ait yazdığı yazıda “Cumhurbaşkanı da olsa sonuç prestijiyle Erdoğan da bir insan” dedi.

Selvi’nin yazısından bir kısım şöyle:

“Bu kadar ağır tempo içerisinde midesini üşütmek, rahatsızlanmak insani bir durum. Cumhurbaşkanı da olsa sonuç prestijiyle Erdoğan da bir insan. Erdoğan 2011 yılında ağır bir ameliyat geçirdi. Ondan sonra kazanmadığı seçim kalmadı. 15 Temmuz’da darbeyi önleyip sistemi değiştirdi, dünya lideri oldu. Hepimizin başına gelebilecek bir mide üşütmesinden ötürü işlerini aksatacak değil.

Erdoğan’ın rahatsızlığı nedeniyle orta verilen 21 dakikalık mühlet zarfında Erdoğan’ın Türkiye için ne derece değerli olduğunu bir kere daha anlamış olduk. Bir günlük dinlenmenin akabinde yine yollara düşecek. Ta ki 14 Mayıs gecesi yeni bir zafere imza atana kadar… Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın rahatsızlanması nedeniyle Türk siyaseti ismine hoş bir gelişme yaşandı. Muhalefet başkanları sıcağı sıcağına geçmiş olsun iletisi yayınladılar. Bunlar insani şeyler. Lakin siyasete zarafet getirmesi açısından hoş oldu.

Huylu huyundan vazgeçmezmiş. Yabancı istihbarat örgütlerinin aparatı olan FETÖ’cüler çabucak toplumsal medyadan dezenformasyona başladılar. Sevinç çığlıkları ortasında “Adam öldü” diye tweet’ler attılar. Muhalif medyaya çıkan emekli bir amiral Erdoğan’ın rahatsızlığını istismar etmeye kalkıştı. Erdoğan ölmedi yaşıyor. Hem de çok daha güçlü bir formda geliyor. Lakin bunu yapanlarda insanlık ölmüş.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir