Akşener: Prof. Bilge Yılmaz inşallah ekonomimizi yönetecek

İYİ Parti Genel Lideri Meral Akşener, dün Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ile Kırıkkale’de milletvekili adaylarını halka tanıttı. Akşener, seçim otobüsü üzerinden Cumhuriyet Caddesi üzerine toplanan seçmenlere hitap etti.

Akşener, insanları ‘şucu bucu’ diye ayırmayı reddettiklerini söyledi. İYİ Parti Kalkınma Siyasetleri Lideri Bilge Yılmaz’ı Kırıkkalelilere tanıtan Akşener, “Prof. Dr. Bilge Yılmaz, inşallah iktisadımızı yönetecek. Kendisi ABD’de dünyanın bir numaralı üniversitesinde finans dersi veriyor. Lakin ne yapmış biliyor musunuz? Vatandaşlık almamış. Bu arkadaşımız hala Türk vatandaşı. Amerikan vatandaşı olmamış. Iğdır’dan yola çıkmış bir ailenin oğlu. Gencecik kızların ve oğulların hiçbir imtihanda haksızlığa uğramadığı bir periyottan geliyor. Ancak siz her imtihanda haksızlığa uğruyorsunuz” sözlerini kullandı.

’21 GÜN SONRA BİZ ÇÖZECEĞİZ’

En düşük emekli maaşının 7 bin 500 TL olmasına karşılık, kimi emekliler ortasında hak kaybı olduğunu söz eden Akşener, “4 bin 500 lira, 5 bin 500 lira emekli maaşı alındığı anda; 6 bin 500 lira, 7 bin 500 lira emekli maaşı alanın maaşına hiçbir şey konmadı. Bütün emekli maaşları 7 bin 500 lira oldu. Bunu niçin anlatıyorum? Bunu da 21 gün sonra biz çözeceğiz inşallah” dedi.

Akşener, öğretmen atamalarına ilişkin, “100 bin öğretmenimiz öğrencilerine kavuşacak. Bütün köy okullarını tekrar açacağız. Münasebetiyle o okullarda öğretmenler olacak. O taşımalı maşımalı eğitim, köylerin bütün her şeyini ortadan kaldırdı. Mecburen kente taşındı bütün gençler. Köy okullarıyla birlikte hem öğretmen gelecek hem cami canlanacak hem de tarımda veterinerinden ziraat mühendisine kadar hepsi bulunacak” diye konuştu.

‘BEN ASAYİŞTEN SORUMLUYUM’

Akşener, seçimleri Millet İttifakı’nın kazanması halinde Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ile İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun etkili, yetkili ve icracı cumhurbaşkanı yardımcısı olacağının altını çizerek, “Herhalde ben de asayişten sorumluyum. ‘Asayiş’ derken çıkıntılık yapanlara, sizi üzmeye kalkanlara ve gençlerin hududunu bozanlara karşı ‘asayiş’ diyorum. Lakin ben bedavadan oy istemem. Helal oylarınıza talibim. Bir oyunuz Kemal’e, bir oyunuz Meral’e” dedi.

Akşener ve Yavaş daha sonra CHP, Saadet, Demokrat, DEVA ve Gelecek partilerinin ortak seçim ofisini ziyaret etti. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir