“Bir yelek 300 lira olur mu” diye isyan etti, tepki çeken cevap geldi: “Alma o zaman, idareyi bil”

Sokak röportajında bir bayan, iktisattan şikayet ederek aldığı yeleği gösterdi. Halk Mikrofonu isimli Youtube kanalının yaptığı röportajda bayan “Şuna bin lira para verdim, meskene gidiyorum.” diye konuştu.

Bu kelamlara itiraz eden bir bayan ise “Geliriniz var canım.” dedi. Pahalılıktan yakınan bayan “Neyim var, ne gelirim var?” diye karşılık verdi. Bu sözleri kabul etmeyen bayan ise “Nasıl ne gelirim var? Devlet size yokluk parası veriyor.” sözlerini kullandı.

Aldığı yeleği gösteren bayan “Hayır hiçbir şey de vermiyor. Bir yelek 300 lira olur mu? Şu yelek.” diye konuştu. Reaksiyon çeken bir karşılık veren bayan ise “Alma o vakit.” dedi. Bayan bu kelamlara reaksiyon göstererek “Ne demek? Alacağım, mecburum. Cıbıl mı gezeceğim?” cevabını verdi.

Sözlerini tekrarlayan bayan “Alma o vakit, idareyi bilin” dedi. Bir vatandaş da bu kelamlara karşı çıkarak “Yaşama hakkı yok mu?” diye konuştu.

Ekonomiden yakındığı için bayanın çalışması gerektiğini söyleyen bayan “Önceden çalışmıyor muydu?” biçiminde konuştu. Bir vatandaş ise “Bu yaşta bunun çalışması mı lazım? Süründürüyorsunuz ya” diyerek reaksiyon gösterdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir