Depremde 11 ailesini kaybeden Uğur Aslan, yaşadıklarını anlatırken gözyaşlarına boğuldu

6 Şubat’ta merkez üssü Kahramanmaraş’ta meydana gelen 7.7 ve 7.6 şiddetindeki sarsıntılar 11 vilayetimizde ağır yıkımlara neden oldu. Binlerce binanın yıkıldığı zelzele felaketinde 50 binden fazla vatandaşımız hayatını kaybetti. Hatay’da yaşayan ağabeyi, yengesi ve yeğenlerini içinde olmak üzere 11 akrabasını kaybeden oyuncu ve müzikçi Uğur Aslan ise yaşadığı güç günleri anlattı.

“DEPREMDE 11 AİLE ÜYEMİ KAYBETTİM”

Kanal D ekranlarında yayınlanan Müzikler Bizi Söyler programına konuk olan Uğur Aslan, sarsıntı felaketiyle ilgili konuşurken gözyaşlarına hakim olamadı. Konuşmakta zorlanan oyuncu,”11 aile üyemi kaybettim. İnsan bu türlü bir garabetin içinde felaketten teselli bulmayı öğreniyor. Tanım edilebilir bir şey değil. Bu durumu savaş üzere görüyorum. Daima zelzele bölgesindeyim. Güzelleşmek için daima birilerine dokunmaya çalışıyorum. Sarsıntısı yeğenimin ‘amca ne olur yardım et, enkazdan çıkamıyorum” demesiyle öğrendim. Bir mühlet sonra yeğenim çıktı. 2. günün akşamında başka yeğenimle yola çıktık. Onun ağabeyi enkazda benim abim enkazda. Bu türlü acayip bir kıssa. 15 milyon insanımız etkilendi. Çok zormuş” dedi.

GÖZYAŞLARINA HAKİM OLAMADI

Sosyal medyada sarsıntı bölgeleriyle ilgili yapılan birtakım paylaşımlara reaksiyon gösteren Aslan, kelamlarına şöyle devam etti: “Çok önemli bir imtihan veriyorsunuz. Bir diğerine ne kadar katkı sağladığınızla ölçülüyorsunuz. Bu süreçte biraz sükunet ve merhametinize bakın. Orada beşerler neler yaşıyor. Geçen sene evlendirdiğim yeğenimin gelinliğine sarılarak çıkarıldığını anlatayım mı burada? Bir cümle kurarken lütfen dikkat edin ya. Aslında paramparça ettiniz her şeyimizi. Yardım etmek istemeyebilirsin. Yasal olarak bir süreç yapsınlar. Yardım çığlığa eden adamla alay edemezsin. Acılarımız bu kadar kolay değil. Sabah mesken kirası için 7.500 TL’ye anlaştığım adam bana öğle ‘8.500 TL’ye çıkardım’ demesin. Demek ki insanların vicdanları satılıkmış.”

Uğur Aslan, Hüsnü Şenlendirici’nin klarnet çaldığı anlarda ise hüngür hüngür ağladı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir