Ev sahibi çıplak güneşlendi, kirayı ödemedi: Mahkemelik oldular

Almanya’nın Frankfurt kentinde bir mahkeme, mesken sahibinin meskeninin avlusunda çıplak bir biçimde güneşlenmesinin kiracıların ödedikleri kira ölçüsünde indirime gitmesinin ya da kira ödememesinin münasebeti olamayacağına hükmetti.

The Guardian gazetesinin aktardığına nazaran, davayı gören yargıçlar, meskende yaşayan bireylerin ‘ev sahibini çıplak görmek için pencereden çok fazla sarkması gerekeceğini’ belirtti.

‘MÜLKÜN KULLANILABİLİRLİĞİ ZİYAN GÖRMEDİ’

Frankfurt kentindeki bir apartmanda bir ofis kiralayan bir şirket, konut sahibinin konutun avlusunda çıplak güneşlenmesi de dahil bir dizi münasebet sunarak kira ödemedi. Bunun üzerine, konut sahibi, kiracısı olan şirketi mahkemeye verdi. Davayı bugün karara bağlayan Frankfurt Eyalet Mahkemesi, ‘davacının avluda çıplak bir biçimde güneşlenmesinin kiralanan mülkün kullanılabilirliğine ziyan vermediğine’ karar verdi.

‘ÇIPLAK GÖRMEK İÇİN PENCEREDEN SARKMAK GEREK’

Konuyla ilgili yaptığı açıklamada, ‘mülk üzerinde kabul edilemez, kasıtlı olarak uygunsuz bir etki’ göremediğini kaydeden eyalet mahkemesi, mesken sahibinin lehine verilen alt mahkeme kararını inceleyerek verdiği kararda, kiracının sırf mahalledeki gürültülü inşaat işleri sebebiyle üç aylığına ödediği kirada indirime gitme hakkı olduğuna hükmetti. Mahkeme ayrıyeten ‘ev sahibini çıplak görmek için pencereden çok fazla sarkılması gerekeceğini’ belirtti.

Davalının konut sahibinin merdivenleri çıplak bir biçimde kullandığını kanıtlayamadığını da kaydeden mahkeme, “Aksine, davacı, inandırıcı bir biçimde giydiği bornozu güneşlenmeden çabucak evvel çıkaracak halde giydiğini tabir etti” dedi. (DIŞ HABERLER)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir