Fuat Oktay: Bunu yapan cezasına katlanır!

Plan ve Bütçe Kurulu’nda milletvekillerinin sorularını yanıtlayan Oktay, “Ne hikmetse birtakım hatiplerin insan hakları gönüllüsü diye suçsuz göstermeye çalışarak savunduklarının konutundan, arabasından mermiler, fişekler, örgüt dokümanları çıkıyor. Sevimli göstermeye çalıştıklarınız, milletimizin bağrından çıkan ulu Türk Silahlı Kuvvetlerimizi akıldan, izandan uzak biçimde maksat alıyor” diye konuştu.

Terör propagandası yapanların hukuk çerçevesinde cezasına katlanacağını belirten Cumhurbaşkanı Yardımcısı, “Kimse kahraman ordumuzu ordumuzun ulu gayretini karalamaya, terörle çabasına leke sürmeye cüret edemez” dedi.

“BU SON BÜTÇEMİZ OLMAYACAK”

Oktay, muhalefetin milletvekillerinin “2023 yılı Merkezi Bütçe Kanun Teklifi iktidarın hazırladığı son bütçe olacak” kelamlarına de cevap verdi.

2023 bütçesinin AK Parti iktidarının son bütçesi olmadığının görüleceğini lisana getiren Oktay, “Sadece bu devrin son bütçesi. İnşallah gelecek yıllarda da tekrar Cumhur İttifakı olarak bu bütçeleri sunmaya devam edeceğiz. Milletimiz 15 seçimde olduğu üzere yeniden sizlere de bizlere de birebir iletisi verecek; ‘durmak yok, yola devam’ diyecektir. Yani sizin hayal görmeden evvel bir aday belirlemenizde yarar var diye düşünüyorum” diye konuştu.

KAYNAK: AA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir