Her şey arkadaşını beklerken başladı! Gören hayran kalıyor

Reyhanlı ilçesinde bir okulda din kültürü öğretmenliği yapan Beyza Topaloğlu, fotoğraf hobisine farklı bir boyut kazandırdı. Topaloğlu, cadde ve sokaklarda gördüğü araçların tozlu camlarına kağıda bile yapılması güç olan insan ve hayvan portreleri çiziyor.

Resim çizmeye küçük yaşta başladığını söyleyen Beyza Topaloğlu, ‘’Resim çizmeye küçükken derste öğretmeni dinlerken defterimi karalamakla başladım. Vakitle kendimi geliştirdim. Yağlı boya tablolar yapmaya başladım. Tuval ve materyallerine artırım gelince orta vermek zorunda kaldım’’ diye konuştu.

‘ARKADAŞIMI BEKLERKEN BAŞLADIM’

Araç camlarına fotoğraf çizmeye arkadaşını beklerken sorundan başladığını anlatan Topaloğlu, şunları söyledi:

‘’Bir gün bir arkadaşımla buluşacaktık. Beni biraz bekletti. Çok sıkıldım. Tozlu bir otomobil gördüm. Çabucak üzerine bir fotoğraf çizdim. Görenler çok beğendi. Ben de beğendim. O günden sonra nerede tozlu otomobil görsem vaktim varsa fotoğraf çiziyorum.’’

‘BENİM OTOMOBİLİME DA YAP, DİYORLAR’

Araç camına fotoğraf yaparken görenlerin ilgisiyle karşılaşan Topaloğlu, ‘’Görenler çok beğeniyor. Çabucak yanıma gelip ‘Benim arabama de yapar mısın?’ diyorlar. Hiçbirini kırmak istemem ancak maalesef o denli bir vaktim olmuyor’’ dedi.

En çok beğenilen fotoğrafının Neşet Ertaş’ı çizdiği portre olduğunu söyleyen Topaloğlu, çizimlerini toplumsal medya hesabından da paylaştığını söz etti.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir